Popkultūras ziņas: Lady GaGa videoklipi YouTube uzstāda jaunu rekordu

Picture
Garāmejot jāatzīmē, ka Lady GaGa video vietnē YouTube ir pārspējusi kādu rekordu. Pateicoties unikālajiem mūzikas promocijas materiāliem, GaGa ir kļuvusi par pirmo mākslinieku, kura video šajā vietnē ir skatīti vairāk nekā miljards reižu. No viņas vispopulārākajiem klipiem 'Poker Face' ir skatīts 374 606 128 reizes, 'Just Dance' 272 941 674 reizes, bet uz 'Bad Romance' ir noklikšķināts 360,020,327 reizes.

Wikipedia raksts / Notis

Cita starpā, saistībā ar precīzi mērķētas popkultūras fenomenu, interesanti atzīmēt kādu Amerikai - nāciju katlam raksturīgu iezīmi, Producents un dziesmu līdzautors RedOne (īstajā vārdā Nadir Khayat) ir dzimis Marokā. Viņa un Lady GaGa kopīgi veidotajās dziesmās šāds kultūras fons un izcelsme nav jūtami. Marokānis un franču-itāļu izcelsmes amerikāniete ir radījuši strerilu unisex veida popkultūras fenomenu, bez nosakāmas izcelsmes un kultūras ietekmes.

(Skat. arī piezīmes par videoklipā redzamajiem simboliem Wikipedia saitē augstāk.) Tas vienlaikus gan intriģē, gan satrauc.
Velkot paralēles ar man zināmo arābu mūzikas un kultūras ietekmi uz moderno populāro mūziku, šo Lady GaGa radīto faktu var salīdzināt ar Žana Mišela Žāra politikas tēmas, laikmetu un kultūru sintēzes skaņdarbu Revolutions, vai vairākiem citiem darbiem viņa tūkstošgades albumā Metamorphoses, C'est la vie, tuksnesīgi vientuļo "Miss Moon" vai albumu noslēdzošo, alku pilno "Silhouette". Protams, par labu pēdējiem, kur jūtama produkta smarža un garša.


The Sound of Silence by Jean-Michel Jarre

'Tagad, kad man laika ir vairāk, es gribētu papētīt citus virzienus, un jo sevišķi domu par klusumu [mūzikā]. (...) Cik man zināms, vienīgais nozīmīgais šajā jomā sakomponētais darbs ir svinīgos brīžos ievērotā klusuma minūte, bet man šis aranžējums šķiet mazliet par vienkāršu. Es vēlētos sakomponēt klusuma albumu, kurā tomēr būtu melodijas, un samiksēt tajā silto analogo klusumu kopā ar semplētu klusumu. Drīzumā gaidiet kaut ko klausāmu - vai arī nesaklausāmu.' (Žans Mišels Žārs savā blogā 2010. gada aprīlī).   

'Now that I have more time, I want to explore different directions, and in particular the notion of silence. (...) To the best of my knowledge, the only work of importance ever composed in this field is the minute of silence played in solemn occasions, but I find the arrangement a bit basic. I would like to compose a silent album that would retain melodies, and mix the warm grain of analog silence and some sampled silence as well. Expect to hear something soon. Or not.' Jean-Michel Jarre on his blog on April 2010